دستگاه آب شیرین کن به ظرفیت 150 متر مکعب در شبانه روز

Shopping Cart Icon

فروشگاه آنلاین پیمان

Whatsapp Ios Icon

مشاوره در WhatsApp

  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان

تصفیه آب صنعتی --› آب شیرین کن اسمز معکوس RO --› ظرفیت 150 متر مکعب در شبانه روز

PEYMAN 

   مشخصات دستگاه آب شیرین کن به ظرفیت 150 متر مکعب در شبانه روز


دستگاه آب شیرین کن صنعتی150/000 لیتر در شبانه روز ساخت شرکت پیمان برای مصارف گوناگونی مانند کشاورزی، دامداری، مرغداری، گلخانه، صنایع آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، انواع کارخانجات ، شرب و... قابل استفاده می باشد.
این شرکت تمامی مراحل طراحی را توسط کادر مجرب و با تجربه خود انجام داده و به وسیله نرم افزارهای مدلسازی با توجه به آنالیز آب موجود و موارد مصرف، طرح را بازنگری می نماید، سپس با توجه به شرایط طرح و نظر کارفرما اقدام به ساخت دستگاه می نماید. نرم افزارهای مدلسازی مورد استفاده جهت طراحی سیستم تصفیه آب صنعتی به شرح زیر می باشد:

نرم‌افزار ROSA شرکت DOW
نرم‌افزار TORAY DESIGN SYSTEMشرکت TORAY
نرم‌افزار IMS DESIGN شرکت HYDRANAUTICS
نرم‌افزار CSMPRO شرکتCSM

تمامی دستگاه های آب شیرین کن گروه آب و تاسیسات پیمان دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.


نام: دستگاه آب شیرین کن به ظرفیت 150 متر مکعب در شبانه روز
برند و کشورسازنده: گروه آب و تاسیسات پیمان - ایران
ظرفیت دستگاه: 150 متر مکعب در شبانه روز(150.000 لیتر در شبانه روز)
دمای طراحی و کارکرد: 25 درجه سانتیگراد
Ph: 6-8
برق مصرفی: حدود 17 کیلووات
راندمان (ریکاوری) :60-80%
TDS ورودی: 5000ppm>
TDS خروجی: 10-150ppm

   تجهیزات و مراحل بکار رفته در آب شیرین کن (لازم به ذکر است برخی موارد ذکر شده بصورت اختیاری و آپشنال می باشد)


جهت حذف مواد معلق و عوامل بیولوژیکی

فیلتر شنی

جهت حذف رنگ، بو، کلر

فیلتر کربنی

جهت حذف مواد معلق تا 5 میکرون

فیلتر کارتریجی

آنتی اسکالانت روان کننده آب جهت جلوگیری از رسوب بر روی ممبران

پمپ تزریق آنتی اسکالانت

جهت گندزدایی اولیه

تزریق کلر

جهت حذف مجدد کلر

تزریق SMBS

جهت کنترل Ph و روان سازی آب

تزریق اسید

ایجاد فشار اسمزی

پمپ فشار قوی

محفظه قرارگیری ممبران

وسل

غشا نیمه تراوا ، فیلتر اصلی تصفیه آب

ممبران

جهت کنترل اتومات کلیه مراحل کار دستگاه

تابلو کنترل

نمایشگر فشار آب در مقاطع مختلف دستگاه

گیج فشار

جهت نشان دادن دبی عبوری لحظه ای در بخش تولید، پساب و برگشت

فلومتر

جهت کنترل فشار بالا و پایین و قطع و وصل دستگاه

سوئیچ فشار

نشانگر TDS آب تولیدی

TDS متر

جهت قرارگیری کلیه تجهیزات بر روی آن

شاسی دستگاه

لوله کشی UPVC در بخش آب تولیدی

لوله کشی فشار پایین

لوله کشی استنلس استیل در بخش آب تحت فشار قبل از تولید و پساب

لوله کشی فشار بالا

جهت شستشوی دوره ای ممبران ها با مواد شیمیایی

CIP

 

   مبانی طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش RO


عوامل موثر بر طراحی و ساخت دستگاه آب شیرین کن

در طراحی دستگاه آب شیرین کن به روش اسمز معکوس پارامترهای مختلفی باید مد نظر طراح باشد. فاکتورهای زیر پایه طراحی تمامی سیستم های تصفیه آب از جمله سیستم های اسمز معکوس، تبادل یونی، فیلتراسیون، اولترا فیلتراسیون، گندزدایی و ... می باشد. این عوامل به شرح ذیل می باشد:

1- آب ورودی به دستگاه چه وضعیت و کیفیتی دارد؟ آنالیز آب ورودی نشان دهنده شاخص ها ، ترکیبات و میزان کمیت آن ها در آب می باشد، از جمله این شاخص ها می توان موارد ذیل را نام برد: TSS (کل مواد معلق در آب)، TDS (کل مواد محلول در آب)، هدایت الکتریکی، میزان کلسیم، منیزیم، قلیائیت، میزان کلر، کدورت، سختی کل، سختی موقت و سختی دائم، میزان آهن محلول در آب، نیترات و نیتریت، فلزات سنگین مانند آرسنیک، سرب، کروم و جیوه، میکروارگانیسم ها شامل انواع باکتری ها، کلیفرم های مدفوعی، میکروب های هوازی، عوامل بیولوژیکی مانند پروتوزا و دیاتومه، BOD , COD و همچنین شرایط عمومی آب مانند اینکه منبع ورودی آب سطحی یا آب چاه است؟ آب قبل از ورود به دستگاه گندزدایی شده یا نه؟ دمای آب و دمای منطقه؟ و فاکتورهایی از این دست باید مورد توجه طراح قرار گیرد.

2- چه میزان آب ورودی داریم و به چه مقدار آب خروجی تصفیه شده نیاز داریم؟ دبی آب ورودی به دستگاه بر حسب متر مکعب در شبانه روز باید مشخص باشد و همچنین میزان آب مورد نیاز جهت مصرف.

3- آب تصفیه شده قرار است به چه مصرفی برسد؟ مشخص باشد TDS آب تصفیه شده توسط دستگاه باید در چه محدوده ای قرار بگیرد.

4- ریکاوری یا بازیابی عددی به درصد است که نشان دهنده درصد آب تولیدی نسبت به کل آب ورودی سیستم اسمز معکوس می باشد. اساس عملکرد دستگاه اسمز معکوس به این شکل است که بخشی از آب ورودی به شکل آب تولیدی و خالص سازی شده از دستگاه خارج می شود و بخشی بصورت آب غلیظ شده و در واقع پساب از بخش دورریز خارج می شود. یکی از مشکلات محیط زیستی دستگاه های اسمز معکوس همین بخش پساب است و یکی از دغدغه های طرفداران محیط زیست می باشد لذا همواره دست اندرکاران در فکر مصرف مجدد پساب خروجی در بخش هایی از جمله آبیاری و یا دفع بهداشتی این پساب هستند. یکی از پارامترهای مهم در طراحی همین عدد ریکاوری می باشد که بر اساس آن طراحی دستگاه تغییر می کند.

5- هزینه و در دسترس بودن آب ورودی: یکی دیگر از پارامترهای طراحی می باشد. هرچقدر آب ورودی گرانتر و یا محدودتر باشد لزوم بالابردن عدد ریکاوری زیادتر می شود و به تبع آن دستگاه پیچیده تر و گرانتر می شود و بلعکس اگر آب به شکل نامحدود و با هزینه کم در اختیار باشد مانند آب دریا ریکاوری اهمیت کمتری پیدا می کند و می توان دستگاه را با شکلی ساده تر طراحی نمود.


طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی پیمان

گروه آب و تاسیسات پیمان با در دست داشتن دانش فنی و کادری مجرب امکان طراحی دستگاه تصفیه آب جهت تصفیه آب استخر، آب شرب، آب مورد نیاز کشاورزی، تصفیه آب کارخانجات و ... را دارد.
دستگاه آب شیرین کن ساخت شرکت پیمان جهت تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس ro با بهترین طراحی و استفاده از تجهیزات با برندهای مطرح قابل ارائه به مشتریان عزیز می باشد. ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی شامل دو مرحله پیش تصفیه و تصفیه نهایی می باشد.


پیش تصفیه دستگاه آب تصفیه کن RO

پیش تصفیه دستگاه اسمز معکوس شامل فیلتر شنی جهت حذف کدورت آب، فیلتر کربنی، فیلتر کارتریجی، پمپ تزریق آنتی اسکالانت، تزریق کلر، تزریق SMBS (تزریق متا بی سولفیت سدیم) و تزریق اسید می باشد. لازم بذکر است بنا بر شرایط آب ورودی، کدورت آب و میزان مواد محلول در آب ممکن است برخی مراحل فوق حذف شود و یا مراحلی به پیش تصفیه اضافه شود.


تصفیه نهایی سیستم اسمز معکوس RO

بخش تصفیه نهایی دستگاه آب تصفیه، شامل وسل ، ممبران و پمپ فشار قوی میباشد. همچنین در ساخت آب تصفیه از فلومتر، TDS متر، تابلو برق صنعتی، سیستم CIP نیز استفاده می شود. گاهی جهت حذف سختی آب قبل از ورود به آب شیرین کن و قبل از بخش پیش تصفیه از دستگاه سختی گیر جهت سختی گیری آب استفاده می شود. چرا که سختی آب باعث ایجاد رسوب و گرفتگی ممبران می شود.


نگهداری و تعمیر دستگاه آب شیرین کن و رفع گرفتگی ممبران

یکی از امور مورد نیاز کارفرمایان نگهداری آب شیرین کن های موجود و راهبری آن ها می باشد. توجه همه جانبه به عملکرد روزانه دستگاه و پر نمودن چک لیست های فنی مورد نیاز می تواند برای جلوگیری از اختلال در کارکرد دستگاه از جمله: گرفتگی ممبران، کاهش میزان تولید، بالارفتن تی دی اس آب تولید، کاهش ریکاوری دستگاه، نوسان در میزان تولید و پساب، و همچنین نوسان TDS تولید مفید می باشد. در صورت ایجاد هر یک از مشکلات فوق شرکت پیمان با مشاهده و تحلیل دقیق چک لیست های ارسالی قادر به تشخیص روند خرابی سیستم تصفیه آب در هر بخش می باشد و لذا می تواند توصیه های فنی خود را جهت تغییرات سیستم راهبری از جمله تغییر در فشار، تغییر در نوع و میزان تزریق مواد شیمیایی مانند آنتی اسکالانت، کلر و اسید خدمت کارفرمایان محترم ارائه نماید. همچنین این شرکت در صورت ایجاد خرابی های معمول دستگاه تصفیه آب با ارسال نفرات فنی اموری چون تعویض ممبران ، اسید شویی ممبران جهت رفع گرفتگی و تنظیم مجدد دستگاه آب شیرین کن بر اساس آنالیز آب ورودی و شرایط فشار و دما را انجام می دهد.


شرکت پیمان در زمینه طراحی تصفیه خانه آب، ساخت دستگاه تصفیه آب کارخانجات و اماکن مسکونی و همچنین تصفیه آب فاضلاب کارخانه و تولید آب شیرین کن کشاورزی فعال می باشد. جهت ارائه مشاوره و برآورد قیمت دستگاه تصفیه آب با شماره 02177524595 تماس حاصل فرمایید. این شرکت از برندهای معتبری همچون ممبران فیلمتک ، ممبران CSM ، ممبران هایدروناتیک و ... در ساخت دستگاه آب شیرین کن استفاده می نماید. دستگاه تصفیه آب آکوا الون از جمله دستگاه تصفیه آب ایرانی مطرح در بازار بوده و ساخت شرکت پیمان می باشد.

Ferroli ProductsHOPPYEmaux ProductsHeloetatron ETATRON.D.S.Antech Productsاطلس فیلتری ایتالیا
Englishفارسی tasisat_peyman
دسته بندی محصولات