مشاوره ، طراحی ، اجرا

Shopping Cart Icon

فروشگاه آنلاین پیمان

Whatsapp Ios Icon

مشاوره در WhatsApp

  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
  • گروه آب و تاسیسات پیمان
 
: * تلفن  : * نام و نام خانوادگی  
 : * آدرس الکترونیک  
 
 : متن ایمیل  
 خدمات فنی مهندسی گروه آب و تاسیسات پیمان به شرح ذیل می باشد :
مشاوره و طراحی :
>> ارائه فاز صفر به کارفرمایان که شامل مشاوره در جهت شفاف سازی فضای تصمیم گیری در انتخاب سیستم می باشد.
>> ارائه فاز یک به کارفرمایان که شامل طراحی و ارائه مدارک و نقشه های پروژه با توجه به آلترناتیو های انتخابی از سوی ایشان می باشد.
>> طراحی زیر ساختها جهت هوشمند سازی و بهینه کردن مصرف انرژی
>> ارائه توضیحات اجرایی پروژه و نقشه های دیتیل

مهندسی خرید :
>> ارائه متره و برآورد متریال مصرفی ، جهت برآورد حدود و صقور پروژه و فرایند خرید
>> ارائه مشخصات دستگاه های انتخاب شده جهت فرایند خرید( مهندسی خرید) و تهیه جداول مقایسه ای با در نظر گرفتن نوع کالا ، مزایا و معایب ، قیمت ها ، میزان مصرف انرژی و مدت زمان برگشت سرمایه
>> نظارت بر انجام عملیات خرید کالا

نظارت :
>> نظارت بر انجام عملیات اجرایی پیمانکاران به عنوان نماینده کارفرما
>> حضور در پروژه ها به عنوان نماینده کارفرما (third part ) برای نظارت بر انجام عملیات طراحی ، خرید و اجرا

مهندسی معکوس :
>> انجام مهندسی معکوس شامل بررسی ، داده گیری و محاسبات به منظور ارائه راهکار جهت بهبود وضعیت ساختمانهای بیمار با توجه به تاسیسات حرارتی و برودتی موجود ( بویژه ساختمانهای اداری و تجاری با الگوی ناهمگون توزیع دما و رطوبت )

خدمات اجرایی :
>> اجرای سیستماتیک پروژه های پیمانکاری با استفاده از زبده ترین تکنسین های اجرایی و بهره گیری از نرم افزارهای مربوطه جهت کنترل عملیات پروژه

حوزه هائی که خدمات فنی و مهندسی در آنها قابل ارائه می باشند :

1- تهویه مطبوع :
سیستم های تهویه مطبوع ( گرمایش و سرمایش ) وظیفه تامین شرایط آسایش برای کاربران را بعهده دارند . این مهم با توجه به نوع کاربری و اقلیم نصب سیستم متفاوت می باشد که خود سبب پیدایش بازه وسیعی از تجهیزات و سیستمها می شود. بنابراین ارائه راهکار کلی و یا محاسبات سرانگشتی برای این سیستمها دور از ذهن است . با توجه به بار مالی قابل توجه این تجهیزات در پروژه های گوناگون به منظور پرهیز از هرگونه دوباره کاری و انتخاب گزینه مطلوب ، لزوم انجام بازدیدهای فنی و محاسبات مربوطه احساس می شود.
ارائه خدمات مشاوره ای براساس تجربه اجرای پروژه های صنعتی ساختمانی و بهداشتی با استفاده از نرم افزارهای مربوطه از یکسو و بهره گیری از آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها با رویکرد کاهش هزینه های اولیه و افزایش بهره وری، با انتخاب ظرفیت متناسب تجهیزات و همخوانی با نوع کاربری و خواسته ها و شرایط اقلیمی که خود سبب 30% افزایش راندمان پرسنل در انرژی و کارکرد می شود از دیگر سو سبب می شود تا علاوه بر امکان ارائه محسبات فنی و مالی ( از قبیل بررسی زمان بازگشت سرمایه و در نظر گرفتن ظرایب همزمانی مصرف ) ارائه خدمات مهندسی تفضیلی و خدمات نظارتی و حتی اجرایی را نیز شامل گردد .
در جواب سوالهای گوناگون مطرح شده در خصوص اینکه آیا این گونه خدمات منحصر به ساختمانهای در حال ساخت می باشد یا خیر ؟ می توان به دهها ساختمان اداری و صنعتی که به عنوان ساختمان های بیمار شناخته شده و کاربران از الگوی نامطلوب دما و رطوبت در رنج بودند اشاره نمود که پس از انجام مراحل تست و محاسبات و ارائه راهکارهای اصولی حل مسئله و در برخی موارد اجرای این راهکارها توسط پرسنل این گروه انجام شده است.

2- تصفیه آبهای شرب و صنعتی :
امروزه با افزایش هر چه بیشتر جمعیت و پیشرفتهای صنعتی و تولیدی ، تقاضای مصرف آب ، چه در بخش خانگی و شرب و چه در بخش صنعتی افزایش یافته است .آب مصرفی مورد نیاز از دومنبع آبهای زیرزمینی و آبهای سطحی تامین می شود که بر اثر مجاورت با مواد معدنی مختلف و آلودگیهای آلی ، دارای ناخالصیهای فراوانی می شوند و نیازمند اعمال روشهای تصفیه فیزیکی و شیمیایی از جمله (سیستم اسمز معکوس Ro ، تبادل یونی ، گندزدایی ، فیلتراسیون و ....) می باشند.
به منظور طراحی بهینه سیستم تصفیه آب می باید 3 سوأل اساسی پاسخ داده شود :
1) چه آبی ، باید تصفیه شود ؟
2) به چه منظور و برای چه مصرفی باید تصفیه شود ؟
3) به چه مقدار باید تصفیه شود ؟
گروه آب و تاسیسات پیمان با کادر مجرب و توانمند خود و با تجربه در زمینه سیستمهای تصفیه آب، قادر است بهترین روش تصفیه آب را به مشتریان گرامی ارائه نماید .

3- استخر ، جکوزی و سونا :
امروزه تقاضا برای ساخت سیستمهای تفریحی ، ورزشی و درمانی شامل استخر ، جکوزی، سونا، انواع برکه ها و ... در پروژه های خصوصی و عمومی رو به افزایش است.
گروه آب و تاسیسات پیمان با بهره گیری از روشهای نوین جهان در سیستم های تصفیه استخر و جکوزی و تجربه بالای خود در این زمینه ، و با در اختیار داشتن تجهیزات بسیار پیشرفته روز دنیا مراحل 4 گانه تصفیه آب استخر و جکوزی به شرح ذیل ارائه می نماید.
مراحل 4 گانه تصفیه آب استخر و جکوزی شامل :

1- Circulation
2- Filtering
3- Cleaning
4- Testing


هم چنین این مجموعه با انجام خدمات فنی مهندسی و ارائه مدارک فنی ذیل یاری گر کارفرمایان محترم در پروژه های استخر و سونا می باشد.
1- ارائه نقشه هاي لوله کشی سیستم تصفیه و گرمایش استخر و جکوزی.
2- ارائه نقشه های فلودياگرام تصفیه خانه استخر و جکوزی.
3- ارائه جدول ظرفيت پمپ های سیرکولاسیون، فیلترها، سیستم کلرزنی، تزریق ازن و مبدل های حرارتی استخر و جکوزی.
4- ارائه نقشه های سیستم اگزاست و تهویه هوای تازه موتورخانه و تصفیه خانه استخر و جکوزی.
5- ارائه سناریوی ساخت تابلو برق اتوماتیک تصفیه خانه و موتورخانه.


4- سردخانه :
انجام محاسبات و انتخاب دستگاه جهت سردخانه های زیر صفر و بالای صفر و سردخانه هایی جهت کاربری خاص مانند کنترل دقیق بازه دما و رطوبت و یا نوع فیلتراسیون و همینطور انجام سناریوهای خاص دمایی امکان پذیر می باشد.

5- بخش انرژی :
در الگوی مصرف انرژی کشور، بخش مسکونی و تجاری عمده ترین مصرف کننده انرژی در مقایسه با بخش های دیگر هم چون صنعت، حمل و نقل، کشاورزی و درمانی می باشد. با توجه به مصارف گوناگون ، در بخش تجاری و مسکونی ، بیشترین سهم مصرف انرژی در این بخش صرف سرمایش و گرمایش و سیستم های تهویه مطبوع می شود از اینرو استفاده از تاسیسات و تجهیزات با راندمان بالا که بیشترین صرفه جویی در مصرف انرژی را بهمراه داشته باشد و کمیت های اقتصادی و ساختاری ساختمان در آن لحاظ شده باشد،از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. لذا گروه آب و تاسیسات پیمان سعی بر این دارند تا با ارائه خدمات مشاوره ای و لحاظ نمودن ضوابط طراحی جهت کاربری های مختلف ،روشی صحیح جهت بررسی ،مقایسه و انتخاب تاسیسات حرارتی و برودتی براساس ملاحظات اقتصادی و خواسته کارفرما ارائه نماید، تا با انتخاب مناسب (سیستم و تجهیز) بتواند هزینه ها و میزان مصرف انرژی را کاهش دهد.

6- مهندسی مجدد (مهندسی معکوس):
مهندسی مجدد ،در حوزه مشکلات ساختمانها و فضاهای موجود فعالیت دارد . برای مثال در برخی از ساختمانهای اداری و تجاری ناهمگونی توزیع دما و رطوبت و یا فقدان هوای تازه سبب کاهش راندمان کاری و افزایش خستگی و اثرات نامطلوب میشود که براساس استاندارها از عوامل اثربخش در کاهش بهره وری بشمار می آید. گروه آب و تاسیسات پیمان در حوزه مهندسی مجدد پس از بررسی ، بازدید ، انجام محاسبات و دریافت بازخور فنی ، امکان ارائه جداول مقایسه ای و توجیه پذیری طراح و راهکارهای تختصصی اجرایی برای رفع مشکلات مربوطه را دارد.

7- عملیات بالانسینگ آب و هوا (T.A.B )
این عملیات به منظور تطابق شرایط بهره برداری با موارد طراحی شده قابل انجام می باشد . این مهم سبب افزایش راندمان کاری تجهیزات بالادست از قبیل چیلر ، برج خنک کننده ، هواساز ، پکیج و ... در سیستمهای C.A.V و V.A.V و تجهیزات انتقال مانند پمپ ها و فن ها و همچنین تجهیزات پایین دستی از قبیل فن کویلها ، دریچه های اگزاست و شبکه های لوله کشی و کانال کشی می شود .

8- زیر ساخت هوشمند سازی:
حوزه فعالیت این بخش چه در پروژه های صنعتی(E.M.S) و چه در پروژه های مسکونی (B.M.S) ، به جهت گسترش سطح آسایش ، داده گیری و استفاده بهینه از تجهیزات و حاملهای انرژی و همچنین در نظر گرفتن طرح توسعه ، می باشد.

9- اتاقهای تمیز (Clean room):
تاثیر بسزای دما و رطوبت و میزان آلاینده ها در نتایج و عملکرد مراکز حساس از قبیل کارخانجات دارویی ، لبنی و مواد غذایی و مراکز بهداشتی ، همچنین اتاقهای عمل ، آزمایشگاههای تخصصی ( پتروشیمی و رنگ و .. ) ، مراکز کنترل و مراکز پردازش داده ها از مواردی است که نیاز به طراحی و نظارت تخصصی دارد .
این نیاز ، طراحی و اجرای سیستم های اتاقهای تمیز در کلاسهای A B C … را به منظور رسیدن به شرایط تثبیت شده دما ، رطوبت ،فشار و ... و کنترل و مونیتورینگ آن را نیز می طلبد که با توجه به شرایط طرح قابل اجراست .

Ferroli ProductsHOPPYEmaux ProductsHeloetatron ETATRON.D.S.Antech Productsاطلس فیلتری ایتالیا
Englishفارسی tasisat_peyman
دسته بندی محصولات